Slide1 Slide2 Slide3
Pieniądze na działalność społeczną

Różne organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne np. w rodzaju rad rodziców placówek oświatowych, klubów hobbystów, kibiców, grup charytatywnych, ludzi skupionych wokół amatorskiego ruchu artystycznego poszukuje źródeł finansowania swoich działań społecznych.

O dotacje, granty coraz trudniej, uciążliwa i skomplikowana jest ich koordynacja i rozliczanie, a ze składek i darowizn sponsorów trudno wyżyć i prowadzić zakładane działania.

Gdzie więc szukać pieniędzy, pozyskiwać je legalnie i z pożytkiem dla realizowanej aktywności społecznej?

Z obserwacji, publikacji na stronach NGO i prezentowanych w mediach statystyk wyłania się przynajmniej kilka możliwości. Dosyć intratny jest na przykład konkurs na zbiórkę tzw. "elektrośmieci", w czasie którego organizacja działająca przy jakieś szkole, parafii, klubie sportowym itp. ogłasza zbiórkę zużytego sprzętu AGD, elektronicznego, komputerowego wśród członków swej grupy i osób powiązanych oferując jednocześnie nagrodę dla tych, którzy dostarczą najwięcej zużytego sprzętu. W międzyczasie nawiązuje się kontakt z firmami odbierającymi za odpowiednie kwoty owe sprzęty. Średnia cena za te tzw. elektrośmieci to 1,20 zł za części komputerowe, 0,50 zł za monitory, telewizory, 0,40 zł za pralki, lodówki i 0,30 zł za kg pozostałego sprzętu elektrycznego.

Taka zbiórka jest okazją wyczyszczenia domowych strychów, działania proekologicznego a także możliwością zdobycia całkiem niezłych pieniędzy. Dodatkowym magnesem jest nagroda, której sfinansowanie pokryte będzie z wpływów z odbioru odpadów. Same zyski: dla środowiska, organizatorów, tych, którzy pozbywają się śmieci i zdobywców nagród w czasie zbiórki.

 
Pozyskanie funduszy unijnych

Fundusze unijneUzyskanie dofinansowania z UE to zabieg, który często przyprawia o zawrót głowy przedsiębiorców. Wiedzą o tym ci, którzy już nieraz o dopł

Inwestycje w akcje

Dla tych, którzy nie boją się ryzyka, wciąż na giełdzie pozostaje sporo do odkrycia. Po niemałej korekcie, jaka miała miejsce na eur

Atrakcyjne kredyty bankowe - jak ich poszukiwać?

Szukanie korzystnego finansowania, a więc kredytu lub też pożyczki z niskim oprocentowaniem, nie jest szczególnie łatwym zadaniem, gdyż wybór jest obecnie bardzo bogaty.

Wybór odpowiedniej propozycji kredytowej

Jednym z największych kłopotów, z którymi mierzyć się musimy w chwili poszukiwania finansowania na zrealizowanie konkretnego przedsięwzięcia (np. zakup samochodu), jest dokona

Jak wziąć kredyt żeby się nie zadłużyć?

Jeżeli już podjęliśmy decyzję aby sięgnąć po nisko oprocentowana pożyczkę od kredytodawcy, musimy się zastanowić nad kilkoma rzeczami.

Pożyczka chwilówka po studencku

Choć wydawać by się mogło, że studia to tylko czas poszerzania horyzontów, pozn...

Wybór odpowiedniej propozycji kredytowej

Jednym z największych kłopotów, z którymi mierzyć się musimy w chwili poszukiwa...

Pożyczka pod zastaw samochodu - wymagania, procedura

Poszukiwanie pożyczek zaczyna się w bankach. Jest to normalny, pierwszy krok ka...

Rozsądna gospodarka domowym budżetem

Zarządzanie prywatnymi pieniędzmi wydaje się być tak trywialne, że każdy człowi...

English Learning

English Learning to komunikator zapewniający łatwą, szybką i przyjemną naukę ję...

Swój biznes a praca na etat

W teraźniejszej dobie większa ilość młodych pracowników z potrzeby ustępuje z ...

Perspektywy korzystania z różnych rodzajów doskonalenia dla biznesu

Znajomość języków obcych oraz w miarę sprawne porozumiewanie się w co najmniej ...

Jak szybko sprzedać samochód osobowy?

Dokonanie sprzedaży samochodu używanego zwykle jest postępowaniem długofalowym...

Copyright © 2014-2017